MARTILARIN EFENDİSİ

GENEL HİKAYE

İstanbul’da deniz kıyısında sakin bir yaşam süren Martıların Efendisi’nin uzun zamandır beklediği misafiri sonunda çıkagelir. Beyazlar için de, tam bir masumiyet simgesi misali kıyaya vuran bu kadın Martıların Efendisi için mutlu bir başlangıcın ilk işaretidir. Bütün umutlarını yüklediği gizli misafir, Martıların Efendisi’nin saf ve temiz dünyasından etkilense de onu gerçek dünyayla, acı bir tecrübeyle tanıştıracaktır.

22 Aralık’da vizyona girecek olan Martıların Efendisi’nin başrollerinde Mehmet Günsür, Bige Önal, Timuçin Esen, Nejat İşler, Barış Yıldız, Hakan Kurtaş, Ezgi Coşkun’un bulunduğu filmde, Mehmet Esen, Sarp Akkaya ve Aras Bulut İynemli’de konuk olarak yer alıyor. Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, Martıların Efendisi’nin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin yapıyor, filmin senaryosu ise Meriç Demiray’a ait. Eylül 2002’te kurulmuştur. Uluslararası film festivallerine katılarak, Türkiye gösterim haklarını aldığı yabancı filmlerin sinema ve televizyonlarda gösterimi faaliyetlerine girmiş, aynı zamanda bu filmlerin DVD ve Bluray’lerini yayınlamaya başlamıştır.

TMC Film Yapım Ltd Şti, ayrıca yapımcılığını gerçekleştirdiği izlenme rekoru kıran TV dizileri ile yerli ve yabancı festivallerde ödül almış filmleriyle de tanınmaktadır.

KÜNYE

  • Yapımcı: Erol Avcı
  • Yönetmen Mehmet Ada Öztekin
  • Senarist Meriç Demiray
  • Oyuncular: Mehmet Günsür, Bige Önal, Timuçin Esen

FRAGMAN

KAMERA ARKASI

EN ÖZEL SAHNELER

BUNLARA DA GÖZ ATIN 👇

Menü