Martıların Efendisi


HikayeKurduğu gizemli evrende hayat ve dünyaya dair tüm ezberleri bozan Martıların Efendisi, iyi insanları; şiddetin, kötücüllüğün, anlayışsızlığın egemen olduğu bu dünyadan alıp sihirli ve arzulanan "gizli ülkeye" götürmeyi amaç edinmiştir. İyiler ve kötücüller arasındaki savaşa kendini adamış, iyi insanları "gizli ülkeye" götürmeyi amaç edinmiş olan Martıların Efendisi’nin bu büyük arzusunu gerçekleştirmesi için tek bir eksiği vardır, uzun zamandır gelişini beklediği yardımcısı...

Martıların Efendisi sonunda beyazlar içinde, bir masumiyet simgesi misali kıyısına vuran bir kadını, mutluluğa giden yolun bir işareti olarak kabul edecektir. Ancak Martıların Efendisi’nin tüm umutlarını yüklediği bu gizemli misafir, onu gizli ülkeye değil; gerçek dünyaya götürecektir. Kendi küçük dünyasına ilk defa bir yabancıyı kabul eden Martıların Efendisi’nin; bu yabancı misafir ile birlikte; sevginin bile kurtaramadığı, aşkın felaketlere yol açtığı,  menfaatin fedakarlığın önüne geçtiği gerçek dünya ile tanışması acılı, sarsıcı ve bir o kadar da hüzünlü olacaktır.


Hikayesiyle izleyenleri derinden etkileyecek, sorgulatacak olan Martıların Efendisi’nin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin yapıyor. Başrollerinde Mehmet Günsür, Bige Önal, Barış Yıldız, Timuçin Esen, Nejat İşler, Hakan Kurtaş, Ezgi Coşkun’un bulunduğu filmde, Ezel Akay, Mehmet Esen, Sarp Akkaya ve Aras Bulut İynemli de konuk olarak yer alıyor.