HikayeLiman ve tersane işletmeciliği, nakliyat, lojistik, turizm vb. alanlarda faaliyet gösteren Simus holding’in sahibi Şükrü Sancaktar, yasal işlerinin yanı sıra başta silah olmak üzere birçok malın kaçakçılığıyla uğraşan büyük bir mafya babasıdır. Şükrü Bey’in oğlu Yiğit Sancaktar (Erkan Petekkaya) Amerika’da doktora yapmış yeni kuşak bir işadamıdır. Şükrü Bey’in sağkolu, holdingde Mali İşler Müdürü olan Deniz Soykan (Arzum Onan) ile Yiğit Sancaktar’ın bir iş konusuyla yakınlaşmaları başlar. Genç, güzel, ağırbaşlı ve zeki tavırlarıyla Yiğit’in dikkatini çeken Deniz, Yiğit’in aşkına hemen karşılık vermez. İkili arasında sürprizlere gebe gerilimli bir aşk başlayacaktır. Şükrü Bey’in büyük kızı Rana (Bahar Kerimoğlu) evliliğindeki mutsuzluğunu ailesine yansıtmamak için çabalar. Kocası kendini içgüveysi gibi hissetmekte ve karısının kendisine yeterli itibarı vermeyen ailesine diş bilemektedir. Küçük kızı Rengin ( Beste Bereket) ise tıp fakültesinde öğrencidir. Yiğit’in biricik kız kardeşidir. Onun da iyi niyetlerle ve büyük umutlarla başlayan aşkı, genç kızı korkunç bir sonu büyük bir tehlikeye adım adım götürmektedir. Şükrü Bey’in amcasının oğlu ve yanında yetişen İzzet Sancaktar’ın ailesiyle ilgili hesapları vardır. Şükrü Bey’in gölgesinde kalmaktan sıkılan İzzet büyük bir oyun planlamaktadır. 

Öte yandan ,devlet tarafından organize suçu izlemekle görevlendirilen bir suç birimi olan SAM (suç araştırma merkezi), ekibiyle ve yüksek bir teknoloji kullanarak Şükrü Bey’i dinlemekte ve çok yakından izlemektedir. Şükrü bey’in yeni kaçak silah işinden haberdardır ve büyük bir operasyon planlamıştır. Emniyet güçleri, özel araştırma ve organize suç birimleri alarmdadır. Şükrü bey’in yakalanması ve organizasyonun çökertilmesi an meselesidir.

Rana’nın oğlu Murat’ın sünnet düğününde tüm aile bir araya gelir. Ancak neşeyle geçmesi gereken düğünde hiç beklenmedik olaylar olur. Yiğit ile Deniz’in ilk kez birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulacakları bu düğün sırasında kan akacak ve aile birkaç cephede birden savaşa girmek zorunda kalacaktır…