HikayeHIRSIZ – POLİS hayat koşullarının, kaderin hırsızlığa mecbur ettiği Mavi (Özlem Düvencioğlu) ile asayiş’te görev yapan Komiser Çınar’ın (Timuçin Esen) sıra dışı aşklarının hikayesidir…

Mavi, İstanbul’un fakir mahallelerinden birinde, ağabeyi Ali Rıza, nam-ı diğer Arıza, kız kardeşi Ümit ve Arıza’nın iki çocuğu ile birlikte yaşayan güzel ve zeki bir kızdır. Kardeşine ve yeğenlerine bakabilmek için bağlı olduğu çeteyle birlikte hırsızlık yapmaktadır. Çetenin lideri Aksak (Uğur Yücel) lakabıyla tanınan, sert mizaçlı ters birisidir.  Aksak Mavi’ye karşı kendisine bile itiraf edemediği bir tutkuyla içten içe bağlıdır. Çınar ise 30 yaşlarında yakışıklı, iyi niyetli, mesleğine ve ailesine bağlı birisidir. Baba olma arzusuyla yanıp tutuşmasına ve karısını sevmesine rağmen , karısının sınıf atlama çabası, Çınar’ın evliliğinin çok geçmeden bozulmasına yol açacaktır. Çınar, bu zor günlerde bir tesadüf eseri Mavi’yle tanışır. Hırsız olduğunu bilmediği bu güzel kızdan etkilenen Çınar’ın duyguları çok geçmeden aşka dönüşür. Mavi ise erkeklere, duygusal ilişkilere, aşka karşı ne kadar tedbirli olursa olsun Çınar’a giderek daha çok bağlandığını fark edecektir. Ne var ki bu saf aşk hikayesi önce Mavi’nin ardından da Çınar’ın birbirlerinin mesleklerini öğrenmeleriyle birlikte büyük bir çıkmaza girer. 

Karşımızda birbirleri için yanıp tutuşan ama bir araya gelemeyen iki kahraman vardır artık…Aralarında da Mavi’yi kaybetmemek için her şeyi yapacak olan sıradışı bir karakter Aksak !