HikayeHayatta hiç sorumluluk almamış, hiçbir yerde fazla durmamış, sıkıya gelmemiş, evlenmemiş ve böyle 45 yaşına kadar idare etmiş bir adamın başına üç çocuk birden kalırsa ne olur?

Bir trafik kazasında kız kardeşi ile eniştesini kaybettiğini haber alan garson Samim (Uğur Yücel), Cruise gemisindeki tatlı hayatından apar topar ve son anda imdadına yetişen kankası Ali’den ( Ozan Güven) borç alarak fena olmayan bir kumar borcuyla İstanbul’a gelir. Kızkardeşin evi arkadaşlar ve yakınlarla doludur. Samim ancak son misafiri uğurlarken farkeder olanları:  Kardeşinin üç çocuğuyla baş başa kalmıştır! Tamda bunların üstüne Ali’de ( Ozan Güven)  İstanbul’a gelip tek gideceği yer olan Samim’in kapısına dayanmıştır. Ali, Samim’in cruise gemisinden kardeşi gibi sevdiği arkadaşı. İçi içine sığmayan, haksızlığa gelemeyen, ateş gibi bir oğlan. Nişanlısı Ahsen’in peşinden İstanbul’a gelip Samimin kapısını çalar. “Ahsen’i bir bulsam başka şeye yanmam,” demiş bir seferinde Seyhan’a. Bulunca öyle yanar ki, öncekiler yanında hiç kalır. Ondan sonrası tam bir kıyamet! Ama asıl kıyamet Samim ve çocuklar, Meliha’nın (Şebnem Bozoklu) karşısındaki eve taşındığı gün kopar. O Meliha ki, yirmi yıl önce Adana’da Samim’le nişanlanmış. Samim “beyaz eşya almaya gidiyorum” diye İstanbul’a tüyüp yüzüstü bırakmış. Yirmi yıldır Samim’in Se’sini ettirmemiş, erkek milletine bir gün bile güvenmemiş, kardeşleri Feride (Ezgi Mola) ile Seyhan’a (Funda Eryiğit) göz açtırmamış ve her gün sayıp sövse de Samim’i hala unutmamış! Tek derdi kardeşlerini kendi başına gelen felaketten korumak. Samim’e benzemeyen, helal süt emmiş birileriyle evlendirmek. Neyse ki Seyhan’ını Adanalı kurufasülyeci Halim’le (İlker Aksum) nişanlamış. Bir de Feride’yi bir türlü evlenmeye yanaşmayan erkek güzeli Kenan’dan (Oktay Gürsoy) kurtarsa! 

Hayat, siz plan program yaparken başınıza gelen şeymiş. Samim emeklilik planları yaparken en çok korktuğu şeyin, sorumluluğun kucağında bulur kendini. 17 yaşındaki asi Yiğit (Sezgi Mengi), 16 yaşındaki matematik dehası Eda (Deniz Denker) , 6 yaşındaki hayalci Mert Can (Alpay Şayhan)... Meliha nihayet unuttum derken, tek aşkı/can düşmanı yeniden karşı komşusu olur. Feride ümidini kaybettiği anda kavuşur Kenan’ına ama kader bu ya, Meliha’nın en korktuğu şey başına gelir ve Seyhan hem de tam evlenecekken Ali’ye (Ozan Güven) âşık olur! Kavga, kıyamet, hüzün, kahkaha... Bir felaket, her biri kendi yolunda kahramanlarımızı bir araya getirir. Samim sonunda felaket dediği şeyin başına gelen en iyi şey olduğunu fark eder. Ne de olsa felaket ona sımsıcak bir aile ve hayatının aşkı Meliha’yı verir!