Bir İstanbul Masalı


HikayeBir yanda Arhan ailesi....Baba Ömer (Çetin Tekindor), anne Behiye Arhan'ın (Arsen Gürzap)  iki oğulları var. Uluslararası bir ortaklıkla adı yurtdışında da bilinen aile şirketini yöneten büyük oğul Selim (Mehmet Aslantuğ) ve imparatorluğun etinden sütünden ziyadesiyle yararlanan küçük oğul Demir (Ozan Güven). Baba Ömer Arhan'ın emekliye ayrılmasıyla işleri devralan Selim, bir yandan iş dünyasındaki bu yeni makamına alışmaya çalışırken, bir yandan da holdingde babasının emekli olmasıyla bozulan dengeleri yeniden sağlamaya çalışmaktadır. Kardeşi Demir ise bu yeni düzenden hiç etkilenmeden, adrenalin sporları ve aşk maceraları arasında mekik dokumaktadır. 

Diğer yanda Kozan ailesi....Otuz küsür yıldır bu ailenin hizmetinde görev almış, şoför baba Cemal (Altan Erkekli) ve ahçı anne Suzan'ın, (Vahide Gördüm) iki kızı ve bir oğulları var. Suzan ve Cemal'in büyük kızları Çiçek, (Yasemin Conka)  okulunu bitirip çalışmaya başlamış bile. Küçük oğulları Ozan (İsmail Hacıoğlu) henüz lisede. Ortanca çocukları Esma (Ahu Türkpençe) ise üniversiteyi bitirmek üzere. Cemal ve Suzan Kozan, çocuklarını yetiştirebilmiş olmanın rahatlığıyla günlerini sürdürüyorlar. Yaşadığı çevreyi sorgulamaktan bıkmamış Çiçek ve aklını stand-up'çı olmaya takmış Ozan için de durum çok farklı değil. Dünya dönüyor işte!.. Ailede başka bir dünyanın içinde yaşayan tek kişi Esma. Küçükten beri bir dansçı olmanın hayalini kurmuş; Ekonomi Fakültesi'ni bitiriyor olmasına rağmen, aklı hâlâ dansta. Hayal dünyası yabana atılacak gibi değil; onun hiç vazgeçmediği tutkuyla bağlandığı bir beyaz atlı prensi var. Gözleri etrafını fark edebildiği günden beri, her gün gördüğü, onun tarafından fark edilmek için eline geçen her fırsatı kullanmaya çalıştığı bir genç adam. Arhan sülalesinin küçük varisi, Demir.

İstanbul'un orta yerinde bir masal! Bu masal, güçlü ve karmaşık bir aşk hikâyesi ekseninde İstanbul'unda farklı kesimlerden insanların hayatlarını anlatıyor. Bir yanda iş dünyasının hırçın atmosferinde, lüks barlarda, araba yarışlarında, yatlarda, köşklerde geçen hayatlar, diğer yanda mütevazı ama tutkulu, güçlüklerle dolu ama aynı zamanda da eğlenceli insanlar. İstanbul'un rengarenk atmosferinin en çarpıcı hikayeleri, "Bir İstanbul Masalı"nda...